
- Sklep
- OŚZSSAlianciFrakcjeCthulhuNajemnicyJaponia
Szkolenie Malarskie – kamuflaż ZSS
Rekruci! W dniu dzisiejszym zapraszamy was na specjalne szkolenie prowadzone przez ekspertów z Quins Miniatures Painting Studio! Ci żołnierze wykonują niesamowitą robotę, co widać na załączonych obrazkach! Więcej ich wyśmienitych prac znajdziecie na ich FB – https://www.facebook.com/quinsminiatures/.
A teraz! Przystępujemy do działania i oddajemy głos ekspertom:
Malowanie rozpoczynam od nałożenia głównego koloru AMMO MIG 904. Następnie kładę cienie używając mieszaniny kolorów Valleyo 72763 oraz AMMO MIG 015. Na tym etapie malowania często używam domieszki Valleyo Glaze Medium dla uzyskania łagodniejszych przejśc pomiędzy kolorami. Na koniec nakładam w najjaśniejsze miejsca modelu kolor AMMO MIG 015 także z domieszką Valleyo Glaze Medium.
Zaczynając od koloru AK746 niergularnie nanoszę aerografem plamy kamuflażu. Następnie kolorem Valleyo 70981 dopełniam kamuflaż.
Teraz przyszedł czas na zacieki. Przed położeniem washy na model nanoszę warstwę lakieru błyszczącego. Używając AK045 tworzę zabrudzenia w szczelinach oraz wokół nitów. Po zaschnięciu przecieram delikatnie wilgotnym pędzelkiem usuwając nadmiar washa. W kolejnym etapie tworzę ślady rdzy i zacieków stosując dwa kolory rdzy, wpierw AK013 a na koniec AK046.
WAŻNE: Jeśli robimy w jednym miejscu wiele zacieków z użyciem różnych washy należy je odseparować od siebie warstwą lakieru.
A teraz to co lubię najbardziej czyli chipping. Zauważcie, że biały element który będzie obdzierał także jest wycieniowany. To bardzo ważne, żeby model wyglądał realistycznie. Aby uzyskać efekt obdrapań wpierw należy nanieść cienką warstwę Chipping Medium a po jej wyschnięciu farbę, którą będziemy zdrapywać. Po wyschnięciu wszystkich warstw moczymy pędzelek w wodzie i nawilżamy kolor, który chcemy zdrapać. Im więcej wody dacie tym więcej I łatwiej będzie schodziła farba a efekt będzie mniej naturalny. Przy grubej ilości Chipping Medium I dużej ilości wody farba potrafi bardzo ładnie, samoczynnie spękać tworząc bardzo ładny efekt.
Na najjaśniejsze elementy nitów i krawędzi nanoszę pędzelkiem główny kolor AMMO MIG 904.
Przy krawędziowaniu pamiętajcie aby nanosić farbę środkową częścią pędzelka a nie samą końcówką. Dzięki temu krawędziowanie wykonacie dużo dokładniej a linie będą bardzo cienkie i równe.Za pomocą gąbki namoczonej w Chipping Color AK711 delikatnie nanoszę obicia na niektóre części modelu.
I tak w kilku prostych krokach osiągnąłem bardzo ciekawe malowanie, pasujące do pojazdów bloku wschodniego. Teraz tylko trochę pracy przy podstawkach i pilocie i voilà!
Witamy na stronach Dustpedii!
Chciałbyś przetłumaczyć na polski opis swojej ulubionej jednostki? Uważasz że historii danego bohatera poświęca się za mało uwagi? A może twój ulubiony pluton ma mało dokładnie wyjaśnione możliwości taktyczne? A może po prostu piszesz fajne opowiadania w świecie Dust i chciałbyś aby więcej osób je przeczytało? Podziel się z naszą społecznością twoim tekstem! Propozycje tekstów prosimy przesyłać na adres marek@warfactory.pl bądź umieszczać w specjalnym dziale na naszym forum.
Najczęściej kupowane
90.00zł
Mercenary Multi-Option Infantry Squad Kit
80.00zł
Alex
420.00zł
Zestaw Startowy Bitwa o Babilon (Battle for Babylon)
140.00zł
PT-47C/D/E "Katiusza" Kit
20.00zł
Protektory Do Kart
160.00zł
Jagdluther/Jagdwotan Kit
299.00zł
Zestaw Armijny Steel Guard Kit
120.00zł
Kit Luft Heinrich/Hermann (Trop)
120.00zł
Dust 1947 Wersja Francuska
22.00zł
Żetony
599.00zł
Starter Stark VS Lannister
55.00zł
Zestaw Broni do "Dustyfikacji"
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.Zgoda