Cart
0

No products in the basket.

Armie Świata DUST – Oś

Os-logo

Oś (w grze skupiona obecnie na jednostkach niemieckich) to najbardziej rozwinięta technologicznie stroną konfliktu. Znalezienie pozaziemskiej technologii Vrillów w roku 1938 pozwoliło naukowcom na wynalezienie technologii niespotykanej nawet w naszych czasach. Lasery, chodzące czołgi, napęd odrzutowy – to wszystko i jeszcze więcej oferuje swoim graczom ten blok. Ponadto jak mówi stare powiedzenie: “naziści byli źli ale świetnie się ubierali”, modele pojazdów Osi uważane są za najefektowniejsze w grze. No i po puczu w 1943 roku nie ma już nazistów, więc pozostał sam dobry wygląd. Skoro jednak już nie ideologia, to jaki jest cel tej rozpędzonej machiny wojennej? Ten pozostaje niezmieniony – całkowita dominacja nad światem. Jednak tym razem nie po to aby eksterminować, a po to, by zjednoczony pod władzą Osi świat mógł się on przeciwstawić przewidywanej inwazji obcych.

os-jednostki

Grający Osią otrzymują szeroki wachlarz jednostek do wyboru, od bezlitosnych i ciężkich do zabicia zombie, przez odporną na obrażenie piechotę 3. klasy po najskuteczniejsze jednostki pancerne. Typową armię tego typu cechuje postawienie na przeważający zasięg i siłę ognia drogich, lecz bardzo efektywnych jednostek. Warto również wspomnieć o nadciągających jednostkach Luftwaffe, których modele niejednego przekonają do tej frakcji.

Broń specjalna Osi to lasery – niezrównane przy niszczeniu celów o nawet najgrubszym pancerzu. Aby oddać ideę “przepalania” pancerzy przez wiązkę skupionej energii, kostki które “trafiły” zostają przerzucone i pozwalają na zadawanie kolejnych obrażeń.

os-jednostki-2-1

Do walki na bliskim wschodzie niemcy wystawili dwie elitarne jednostki – NDAK ( neue deutsche afrika korps) i oddziały Luftwaffe. Pierwsza z tych formacji to opierające się na lekkiej piechocie siły przystosowane do działania w trudnych warunkach pustynnych. Ich zadaniem jest odnalezienie i zbadanie ruin Vrillów znajdujących się na tym terenie. Desant wojsk niemieckich przeprowadzony w kilka miesięcy wcześniej przeprowadziły elitarne oddziały Luftwaffe dalej operujące w tym rejonie. Składają się na nie oddziały spadochroniarzy – Falschrimjagier oraz Raketentruppe – lekkiej i szybkiej piechoty wyposażonej w plecaki rakietowe.
Lepopld

X