Cart
0

No products in the basket.

Armie Świata DUST – ZSS

ZSS (Związek Sino-Sowiecki)

ZSS-logo

 

ZSS (Związek Sino-Sowiecki) to połączone siły Chin i ZSRR. Sojusz powstał pod koniec roku 1945 w wyniku ujawnienia informacji o tajnych negocjacjach pokojowych między Osią i Aliantami. W wielu miejscach w jego historii podkreśla się że “nikt nie wycierpiał tak wiele jak obywatele ZSS”. Terytoria Rosji i Chin zostały brutalnie spustoszone przez Niemcy i Japonię w pierwszych latach wojny. Teraz, po połączeniu sił ZSS dąży do krwawej zemsty. Do siły sojuszu dodać należy jego aspekt ideologiczny – jego członków łączy wspólna wizja świata po wojnie. Oś czy Alianci składają się z większej liczby bardzo odmiennych ideowo państw. ZSS wspólnie zamierza rozlać czerwoną rewolucją na cały glob. Taki sposób myślenia wydaje się przynosić efekty – rewolucje marksistowskie w Ameryce Południowej obaliły miejscowe rządy, pozostawiając poza strefą wpływów ZSS jedynie Brazylię i Argentynę.
Teoretycznie głównym atutem tego bloku jest przewaga liczebna. W praktyce poza atrakcyjnymi cenowo średnimi mechami o wiele ciężej w przypadku ZSS o taktykę “ludzkiej fali” niż np. u alianckich Marines. Z drugiej jednak strony tylko w ramach tej armii wystawić możecie piechotę 4 klasy pancerza. Składają się na nią superbohater Winter Child oraz okaleczeni w walkach miejskich weterani Leningradu, Stalingradu i Zwierogradu (to ostatnie miasto zostało wymyślone na potrzeby uniwersum gry i toczyła się tam jedna z poprzednich kampanii).

zss-jednostki

Jednostki pancerne ZSS cechują się odpornością na obrażenia (zarówno średnie i lekkie mechy, jak i ciężkie czołgi są bardzo trudne do wyeliminowania). Pozwala im to przetrwać starcia, w których pojazdy innych frakcji nie miałyby żadnych szans. Rozwój technologii uzbrojenia spowodował stworzenie nowego typu broni, charakterystycznej dla ZSS – działa Tesli. Razi ono wrogów skondensowaną wiązką energii, paraliżując i ciężko uszkadzając jednostki przeciwnika. Porażona jednostka traci przy kolejnej swojej aktywacji jedną akcję.

zss-jednostki-2-1

W ramach operacji Babilon sił ZSS reprezentowane są przez frakcję Specnazu. Te elitarna jednostka specjalizuje się w atakach typu “uderz i odskocz”, zasadzkach i sabotażach. Działający z licznej sieci tajnych baz, ci żołnierze napsuli już wiele krwi operującym w okolicy jednostkom przeciwnika. Pomimo zabójczych upałów część żołnierzy wciąż nosi pancerze piechoty, zwiększające szanse na przetrwanie wymiany ogniowej z wrogiem.

SU401-KS-W4

X