Cart
0

No products in the basket.

MECHY ŚREDNIE

Alianckie M2, niemieckie PzKL II, sowieckie KV-47 – prawdziwe “konie pociągowe” armii wszystkich trzech bloków. Najliczniejsze i najbardziej uniwersalne konstrukcje, produkowane w dziesiątkach wariantów i tysiącach egzemplarzy. Cywile, którzy chwalą się, że widzieli mecha na własne oczy najczęściej mieli do czynienia właśnie z maszynami takiej klasy. Choć dziś konstrukcje te uważane są za nieco przestarzałe, w niektórych aspektach wciąż górują nad nowszymi projektami.
Zalety: Uniwersalność. Niezależnie, czy mówimy o rodzinie M2, PzKL II czy KV-47, wszystkie te platformy występują w tak wielu wariantach, że trudno byłoby wskazać jakieś zadanie na polu bitwy, któremu nie byłyby w stanie sprostać. Niszczenie celów opancerzonych i umocnień, zwalczanie piechoty, walka na bliski dystans – wybierz odpowiedniego mecha średniego i ruszaj do ataku.
Wady: Przestarzałość. Mechy średnie były pierwszymi maszynami kroczącymi, jakich użyto w tej wojnie i dziś, w 1947 roku przestają dotrzymywać kroku nowszym konstrukcjom. Dziś trudno byłoby wskazać jakieś zadanie na polu bitwy, do wykonania którego nie można by zaangażować jakieś lepszej, nowszej konstrukcji.
Najlepszy wybór:

Alianci – M3D Cobra. Dość kontrowersyjna propozycja, ale jeśli pilot będzie miał odrobinę szczęścia, zamontowane na wieżyczce (a więc mogące strzelać we wszystkich kierunkach) 180-watowe działo fazowe będzie siało śmierć i zniszczenie w szeregach wroga. Standardowe wyposażenie mechów z rodziny M2 i M3 – dwa karabiny maszynowe o kalibrze .30 i .50 pozwolą skutecznie opędzić się od natrętnej piechoty wroga. Występuje również w wersji amfibijnej (Cobra AMP).

M3D Cobra

Oś – PanzerKampfLaufer II-B Ludwig. Ikona armii osi, wciąż potrafiąca mocno nastraszyć jednostki pancerne przeciwnika za pomocą dwóch strzelających jednocześnie w ten sam punkt dział FPKZW 8,8 cm.

PanzerKampfLaufer II-B Ludwig

ZSS – KV-47F AERO Nastasia, przenoszony przez helikoptery średni mech przeciwpiechotny. Bezradny wobec ciężko opancerzonych celów, bezlitosny wobec wrogiej piechoty i lotnictwa. Dwa poczwórnie sprzężone wkm-y DSHK 12,7 mm to prawdziwa “maszynka do mielenia mięsa”, które przeciwnik nieopatrznie pozostawił w zasięgu Nastasii.

KV-47F AERO Nastasia

X