Cart
0

No products in the basket.

Operacja Blue Thunder

Błękitny Grzmot “Blue Thunder” było pierwszą kampanią wydaną wraz z oryginalnym zestawem startowym do Dust Tactics.box-left-dust-tactics
Operacja rozgrywa się na Antarktydzie i opowiada losy wydzielonego oddziału rangerów pod przywództwem kapitana Joe Browna. Kompetentny, jednak mało posłuszny wobec przełożonych – Joe znany jest jako jedna z legend alianckiej armii działająca w ramach ASOCOM. Operujący z pokładu lotniskowca USS Lexington zespół ma za zadanie zinfiltrować tajną bazę Osi wykrytą przez aliancki wywiad. pic746269_md

 

Operacja odbywa się na początku roku 1947, w momencie rozpoczęcia wielkiej ofensywy Osi na wszystkich frontach. Po kilku krwawych potyczkach i sforsowaniu zewnętrznego perymetru bazy Alianckim oddziałom udaje się dostać do środka.
axis_group

Oddziałami grenadierów broniącymi kompleksu dowodzi pułkownik Sigrid Von Thaler – córka barona Von Thalera – jednego z głównych badaczy obcej technologii zabitego przez kapitana Browna. Bezlitosna i bezwzględna, szefuje ona korpusowi Blutekreuz i często testuje osobiście najnowsze technologie na polu bitwy.

axis_recon
Po przedarciu się do środka bazy oddziałom alianckich udaje się odnaleźć reaktory i rozpocząć reakcję łańcuchową która spowoduje jej wysadzenie. Pomimo dużych strat żołnierze wraz z kapitanem Brownem uciekają z kompleksu Osi gdy ten ostatecznie wylatuje w powietrze.

 

 

X