Nadciąga Kraken!

„Lew może być silny na lądzie, ale na morzu niepodzielnie rządzi kraken” – Victarion Greyjoy

Chorąży! Wkrótce potężne floty rodu Greyjoy z pełną mocą uderzą na wybrzeża całego Westeros, zalewają je hordami bezlitosnych grabieżców i przebiegłych kapitanów, chcących zagarnąć koronę dla siebie!

W dzisiejszym artykule po raz pierwszy przyjrzymy się domowi Greyjoy i wykorzystywanym przez niego unikalnym mechanikom. To odpowiedni moment, ponieważ już niedługo ród ten będzie miał swoją premierę w uniwersum A Song Of Ice & Fire: Figurkowej Gry Bitewnej!

Żelazna Cena

„Nikt nie będzie mi dawał korony. Zapłacę za nią żelazem. Sam ją sobie wezmę”Balon Greyjoy

Znakiem firmowym rodu Greyjoy jest jego niepohamowana agresywność na polu walki. Przeciwnicy graczy wystawiających armię Żelaznych Ludzi mogą spodziewać się dużej dawki surowej siły i bojowego potencjału. Generałowie Greyjoyów muszą jednak cały czas atakować! Ich jednostki są mistrzami pierwszego, miażdżącego uderzenia i powinny utrzymywać inicjatywę, nieustannie atakując. Jeśli przeciwnikowi uda się wciągnąć ich w długotrwałą wymianę ciosów, strategie Żelaznych Ludzi zaczną rozsypywać się jak domki z kart na morskim wietrze. Uderz mocno, zanim przeciwnik zdąży zareagować – to kluczowa strategia dla rodu Greyjoy.

Grabieże i Rabunki

Nie ma wina słodszego niż to odebrane wrogowi” – Victarion Greyjoy

Żądzę dominacji i brutalnej siły rodu Greyjoy odzwierciedla w grze unikalna mechanika – na wielu kartach jednostek i taktyk znajdziecie nową Umiejętność Grabież. Kiedy jednostki Żelaznych Ludzi niszczą oddziały swoich wrogów, otrzymują żetony Grabieży. Zapewniają one wiele korzyści i potężnych efektów, które możemy wykorzystać do wsparcia naszych wojsk na polu bitwy – od pozytywnych modyfikatorów do Trafienia, przez ulepszenie naszej obrony aż po użycie unikalnych Umiejętności. Należy jednak pamiętać, że żetony te otrzymuje się prawie wyłącznie za niszczenie szeregów wroga (inne efekty, wynikające na przykład Kart Taktyk, zapewniają je bardzo rzadko),  więc pasywna gra nie jest opcją dla wyznawców Utopionego Boga!

Co Jest Martwe, Nie Może Umrzeć

„Nikt nigdy nie umarł od klękania. Ten, co klęka może powstać znowu, z ostrzem w dłoni” – Balon Greyjoy

Kolejną unikalną cechą armii rodu Greyjoy jest jej odbudowywanie się. Choć Żelaźni Ludzie mają ewidentne braki w Obronie i Morale (przynajmniej w porównaniu do innych, bardziej zorganizowanych armii w Westeros), cechuje ich prawdziwy charakter i rozbójnicze zacięcie – dla bogactwa i łupów gotowi są do największych poświęceń. Dzięki temu dysponują oni wieloma sposobami na przywracanie sił utraconych na polu walki. Jeśli coś pójdzie nie tak i szeregi twoich piratów zaczną się przerzedzać, zawsze będziesz mieć dostęp do wielu opcji na regenerację sił i odzyskanie ofensywnego potencjału.

To wszystko na dziś. W ciągu  najbliższych tygodni opublikujemy kolejne materiały o unikalnych cechach rody Greyjoy jako nowej armii A Song Of Ice & Fire: Figurkowej Gry Bitewnej. Przyszli piraci – zachowajcie czujność i  już dziś zacznijcie budować swoje armady! Ci, którzy zamierzają grać przeciwko Żelaznym Ludziom, powinni również mieć się na baczności i śledzić te materiały. Jak to mawiają – trzymaj przyjaciół blisko, ale wrogów jeszcze bliżej…

X